Sprawdź ofertę smart gadżetów do domu

Oczyszczacz powietrza Hama Basic, szary, cicha praca, do powierzchni 52m2 Kup teraz
Głowica termostatyczna Hama z przekaźnikiem WiFi 2 sztuki Kup teraz
Gniazdko Wi-Fi Gniazdo 230V WiFi Hama pomiar zużycia energii 3680W 16A Kup teraz

Kiedy w Twoim telefonie zaczyna brakować pamięci, jest wiele sposobów, aby uwolnić ją ponownie, jednym z nich jest oczywiście pozbycie się starych wiadomości tekstowych i wiadomości Hangouts. Dziś pokażemy Ci szybko, jak pozwolić urządzeniu na automatyczne usuwanie wiadomości tekstowych, zarówno z Hangouts, jak i tradycyjnej aplikacji komunikatora tekstowego.

Jeśli masz smartfon Google, taki jak Nexus 5, to prawdopodobnie używasz Hangouts. Oczywiście można korzystać z Hangouts na praktycznie każdym smartfonie z systemem Android, tak długo, jak masz konto Google. Aby być w stanie skonfigurować swoje konto Hangouts tak, że stare wiadomości są usuwane, aby zwolnić pamięć, to po prostu zrobić, kierując się do ustawień z ekranu przeglądu wiadomości. Po uruchomieniu Hangouts zostaniesz doprowadzony do ekranu po prawej stronie poniżej: to jest ten, który chcesz. Wystarczy uderzyć przycisk menu przelewowego w prawym górnym rogu, aby dostać się do ustawień Hangouts.

Z tego miejsca, wybierz SMS i przewiń w dół do ''Usuń stare wiadomości'' i zaznacz pole. Proste, prawda?

Stuknij w SMS i zaznacz pole: łatwo jest to skonfigurować w Google Hangouts.

smartfon

Jeśli masz urządzenie Samsung, jak Galaxy S2, który został użyty do zrzutów ekranu, i są nadal przy użyciu tradycyjnych SMS / tekst aplikacji wiadomości tam, ustawienie konta do automatycznego usuwania wiadomości jest łatwe zbyt, i daje trochę więcej swobody, aby wybrać limit wiadomości. Kiedy jesteś w aplikacji SMS, naciśnij na przycisk menu urządzenia Samsung, a następnie wybierz Ustawienia. Stamtąd, przewiń w dół do ustawień ogólnych, i zaznacz pole dla ''Usuń stare wiadomości'', a następnie można wybrać limit wiadomości tekstowych zarówno dla SMS i MMS.

Jeśli posiadasz smartfon Samsung, to może nadal korzystać z wbudowanej aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych / SMS. Znajdź ustawienia, a następnie wybierz limit wiadomości tekstowych. © ANDROIDPIT

Jeśli używasz innej aplikacji SMS nie wymienione powyżej, nadal jest prawdopodobne, sposób na automatyczne usuwanie starych wiadomości tekstowych. Trzeba będzie po prostu przeglądać ustawienia, aby zobaczyć, co jest dostępne dla urządzenia i aplikacji SMS.