Sprawdź ofertę smart gadżetów do domu

Oczyszczacz powietrza Hama Basic, szary, cicha praca, do powierzchni 52m2 Kup teraz
Głowica termostatyczna Hama z przekaźnikiem WiFi 2 sztuki Kup teraz
Gniazdko Wi-Fi Gniazdo 230V WiFi Hama pomiar zużycia energii 3680W 16A Kup teraz

Drugi z tych dwóch stwierdzeń jest dość dobrze przyjęta jako powszechnej wiedzy przez każdego nawet przelotnie zaznajomieni z jak cache aplikacji i RAM działa w Androidzie, ale pierwsze stwierdzenie nie jest tak powszechnie zrozumiałe. To dlatego deweloper Greenify, świetna aplikacja, którą można wykorzystać do hibernacji aplikacji, które mają tendencję do pozostania po ich czasie snu, postanowił wyjaśnić rzeczy.

Aby dać ci super proste wyjaśnienie (które omówiliśmy bardziej szczegółowo wcześniej), kiedy uruchamiasz aplikację, jest ona przechowywana w pamięci o dostępie losowym. Po zamknięciu go, to pozostaje w pamięci RAM, tak, że jeśli uruchomić go ponownie będzie uruchomić musi szybciej. Kiedy wymusić zamknięcie lub machnięcia od aplikacji na liście ostatnich aplikacji, skutecznie wyczyścić, że buforowane aplikacji i następnym razem uruchomić go, to będzie jak robisz to od świeżego rozruchu. Oznacza to, że trwa to dłużej i wymaga więcej zasobów systemowych.

Teraz, gdy masz listę ostatnich aplikacji, która jest 20 aplikacji długo następnie to ma sens, aby wyczyścić ''jednorazowe'' aplikacje, które otworzyłeś raz i prawdopodobnie nie będzie otwierać ponownie w najbliższej przyszłości. To oczyszcza pamięć RAM dla innych zadań i, na poziomie praktycznym, prawdopodobnie nie trzeba tych aplikacji przechowywanych w pamięci w każdym razie. W tym przypadku, swiping away nieużywanych aplikacji może być przydatny sposób, aby zwolnić trochę dodatkowej pamięci RAM dla innych zadań. Ale wyczyszczenie wszystkich ostatnich aplikacji powoduje spowolnienie później.

smartfon

Niektóre menedżery pamięci RAM usuwają tylko najmniej używane aplikacje z listy ostatnich aplikacji.

To samo dotyczy task killerów i RAM boosterów, które po prostu zabijają wszystko: zbuforowane aplikacje i procesy w tle. Ten sam problem pojawia się po ponownym uruchomieniu aplikacji. Jeśli wyczyściłeś ją z pamięci, jej uruchomienie trwa dłużej, a jeśli zabiłeś procesy w tle, zwykle po prostu uruchamiają się one ponownie po krótkim czasie. Więc dla uwolnienia pamięci RAM w krótkim okresie czasu są one doskonale, ale jako ogólne lekarstwo na poprawę wydajności są niczym więcej niż panaceum.

Jeśli wiesz, jak te narzędzia działają, to używanie ich jest w porządku, ale większość ludzi nie do końca rozumie mechanikę działania pamięci podręcznych i dlaczego są one faktycznie dobrą rzeczą. Weźmy ART Androida L (Android Run Time), na przykład: poprzez prekompilację aplikacji raz i przechowywanie ich w pamięci RAM, zauważysz znaczny wzrost uruchamiania aplikacji i responsywności. Jest to dobra rzecz i jest kilka powodów, dla których Google czyni ART domyślnym runtime w następnej wersji Androida.

To również dlatego dev za Greenify, Oasis Feng, postanowił oświecić nas następującymi perłami mądrości:

Częste usuwanie aplikacji z ostatnich zadań nie jest dobrą praktyką, ponieważ zmniejsza wydajność mechanizmu cache'owania procesów w Androidzie, a tym samym wpływa na wydajność urządzenia.

Odsuwanie aplikacji z ostatnich zadań zabija proces tych aplikacji, co zapobiega ich buforowaniu w pamięci. Kiedy uruchamiasz je później, zajmuje to więcej czasu i znacznie więcej cykli procesora, aby utworzyć proces i ponownie zainicjować runtime aplikacji.

Czyszczenie ostatnich zadań nie zwalnia dużo pamięci, kosztem późniejszej wydajności i zużycia baterii do uruchamiania tych aplikacji ponownie. Więc jeśli masz urządzenie z 2G RAM, to nie zyskuje żadnych korzyści w praktyce.

Pochodząc od dewelopera zaangażowanego w aplikację, która jest bardzo dobrze rozpoznawana do zarządzania aplikacjami, procesami w tle i zużyciem procesora, można założyć, że wie, o czym mówi. Tak więc, morał z tej historii jest taki: wyczyszczenie wszystkiego z listy ostatnich aplikacji jest stratą czasu, chyba że poważnie potrzebujesz każdy cal pamięci RAM dostępne tam i wtedy. Usuwanie aplikacji, które nie zamierzasz przełączać się między regularnie jednak, jest całkowicie w porządku. Tak więc, często używane aplikacje mogą pozostać i wszystko inne może być zabity z ogniem. Proste.

Czytaj dalej na: https://jupither.pl/