Sprawdź ofertę smart gadżetów do domu

Oczyszczacz powietrza Hama Basic, szary, cicha praca, do powierzchni 52m2 Kup teraz
Głowica termostatyczna Hama z przekaźnikiem WiFi 2 sztuki Kup teraz
Gniazdko Wi-Fi Gniazdo 230V WiFi Hama pomiar zużycia energii 3680W 16A Kup teraz

Firma Shure zbudowała sobie silną reputację profesjonalnego muzyka o absolutnie najlepszej jakości dźwięku na scenie i w studio. Ale czy są one warte tak dużej inwestycji dla przeciętnego dojeżdżającego do pracy lub miłośnika muzyki? Nosiłem je jako moje codzienne słuchawki, aby się o tym przekonać.

Shure 535 data wydania i cena

Shure SE535 to z pewnością produkt klasy premium. Amerykański gigant audio sprzedaje wiele wersji tych słuchawek, ale testowana przeze mnie edycja zawierała zarówno połączenie bezprzewodowe Bluetooth 5, jak i kabel 3,5 mm z pilotem i mikrofonem. Ten najbardziej bogaty w funkcje pakiet kosztuje 549 dolarów, jeśli kupisz go bezpośrednio od Shure. Jeśli zdecydujesz się na wersję bez połączeń bezprzewodowych, możesz zaoszczędzić 50 dolarów. Shure SE535 jest dostępny w kolorze brązowym lub czerwonym.

Masz w pudełku mnóstwo rzeczy za swoje pieniądze, w tym miękkie rękawy elastyczne, rękawy z pianki, rękawy z potrójnym kołnierzem (dla dodatkowej izolacji), walizkę, 1/4-calowy adapter, a zarówno kabel połączeniowy Bluetooth, jak i zwykły uniwersalny kabel 3,5 mm mają pilota i mikrofon do odbierania połączeń.

Niesamowity komfort i jakość wykonania

Rzeczywisty wygląd Shure 535s jest obecny od 2010 roku, ale aspekt bezprzewodowy został dodany niedawno. Shure nazywa te słuchawki "izolujące dźwięk". Oznacza to, że nie są one aktywnie tłumione, a zadanie filtrowania niepożądanych dźwięków jest realizowane poprzez bezpieczne dopasowanie, a nie poprzez technologię. Chodzi o to, że można osiągnąć ten sam rodzaj izolacji dźwięku, jaki można osiągnąć przy pomocy ANC, biernie.

Technika izolacji dźwięku jest z pewnością skuteczna. Shure 535s są niewiarygodnie wygodne do noszenia, gdy już zagrasz z mnóstwem końcówek i połączeń, które są w pudełku. To nie są twoje przeciętne słuchawki douszne, a ci, którzy szukają czegoś do wyciągnięcia z torby i szybkiego wrzucenia do ucha, mogą uznać je za frustrujące. Ale ci, którzy wkładają trochę pracy w to, aby dobrze dopasować, szybko zdadzą sobie sprawę, że aktywne tłumienie hałasu nie jest tu naprawdę potrzebne - na pewno nie przegapiłem tego. Izolacja akustyczna jest dobra, ale słuchawki nie blokują kanału słuchowego, więc można odczuć to dziwne, podwodne doznanie. Jest tu ładna równowaga.

Jakość budowy jest wspaniała, ale tego właśnie oczekujesz za tego typu pieniądze. Co ciekawe, same słuchawki całkowicie odłączają się od kabli, aby bezpiecznie je przechowywać. Poszczególne słuchawki są lekkie, a po każdej stronie znajdują się w sumie trzy głośniki, (jeden głośnik wysokotonowy, dwa głośniki niskotonowe).

Kabel, który łączy się z każdą słuchawką, a tym samym jest zaprojektowany tak, aby podczas noszenia siedzieć za uchem, jest sztywny. Dzięki temu można kształtować przewód w wygodnej pozycji, zwiększając tym samym komfort i stabilność noszenia. Jest to udana konstrukcja, ale sprawia, że Shure 535s są bardziej bolesne. Potrzebna jest tu odrobina cierpliwości. Dla osób dojeżdżających do pracy nie są one idealne.

Niesamowity dźwięk, jeśli można go mieć w zasięgu ręki.

Jakość dźwięku jest tam, gdzie te słuchawki żyją i umierają. Nikt nie wydaje 550 dolarów na parę Shure'ów za przeciętny dźwięk. Posunąłbym się do stwierdzenia, że jeśli poważnie robisz zakupy na tego typu produkty, to chyba tylko dźwięk ma dla ciebie znaczenie. Na szczęście dla firmy, to dźwięk jest doskonały.

Większość dzisiejszych słuchawek na rynku ma tendencję do faworyzowania jednego końca spektrum częstotliwości nad drugim. Producenci identyfikują rynki i dostroić swoje słuchawki, aby zaspokoić ten rynek. To dlatego uderzenie hip hopu brzmi świetnie na Beats w uszach, biorąc pod uwagę ich pochodzenie i fakt, że Dr Dre jest wśród założycieli. Inni stawiają na iskrzenie w górnej części lub naprawdę zrównoważone EQ dla podcastów i gatunków muzyki klasycznej. Shure 535 tak naprawdę nie mieści się w żadnej z tych kategorii, ponieważ wszystko na nich brzmi świetnie, udowadniając, że można je karmić przede wszystkim czymś wystarczająco wysokiej jakości - a to nie jest łatwe, ani tanie.

Jeśli nosisz Shure 535 jako zamiennik swoich zwykłych słuchawek do pracy lub w biurze, tak jak ja, zaczynasz zauważać rzeczy, których nie robiłeś w przeszłości. Spotify dźwięki różniące się od YouTube Music, podcasty, które kiedyś brzmiały tak samo jak inne pod względem jakości dźwięku, nagle brzmiały milami od siebie. Shure 535s naprawdę eksponują jakość nagrania w sposób, którego słuchawki za 50 lub 100 dolarów po prostu nie potrafią. Jest to testament dla inżynierów Shure i tego, co te słuchawki potrafią, ale jest to również przekleństwo dla niektórych zwykłych słuchaczy.