Sprawdź ofertę smart gadżetów do domu

Oczyszczacz powietrza Hama Basic, szary, cicha praca, do powierzchni 52m2 Kup teraz
Głowica termostatyczna Hama z przekaźnikiem WiFi 2 sztuki Kup teraz
Gniazdko Wi-Fi Gniazdo 230V WiFi Hama pomiar zużycia energii 3680W 16A Kup teraz

Jeśli często zabierasz swojego Chromecasta ze sobą do domu znajomych lub pracy, a nawet po prostu chcesz zmienić sieć Wi-Fi w domu, to wiedza o tym, jak przełączać połączenia Wi-Fi na Chromecaście, jest przydatną rzeczą, o której warto wiedzieć. W rzeczywistości jest to naprawdę proste. Pokażemy Ci, jak to zrobić i co zrobić, jeśli wszystko pójdzie nie tak.

Przełączanie sieci Wi-Fi na Chromecast jest naprawdę proste.

Zakładając, że już skonfigurowałeś swojego Chromecasta w jednej sieci i chcesz przełączyć się na inną w tej samej okolicy, to po prostu otwierasz aplikację Chromecast, przechodzisz do zakładki Urządzenia i stukasz Chromecasta z istniejącym połączeniem sieciowym. W ustawieniach zobaczysz sieć Wi-Fi, z którą jesteś aktualnie połączony.

Krok 1: Załaduj aplikację Chromecast i otwórz ustawienia swojego Chromecasta.

Po dotknięciu istniejącego połączenia Wi-Fi zobaczysz pole ze szczegółami połączenia w nim. Zauważysz także małą strzałkę w dół obok nazwy połączenia. Stuknięcie strzałki w dół spowoduje wyświetlenie listy innych dostępnych połączeń w okolicy. Jeśli chcesz przełączać się między sieciami po prostu wybierz nową sieć z listy, wprowadź dowolne hasło i połącz.

Krok 2: Stuknij sekcję Wi-Fi, a zobaczysz strzałkę dla innych połączeń.

wi-fi

Możesz zostać poproszony o skonfigurowanie swojego Chromecasta w nowej sieci, ale to ten sam proces - wystarczy potwierdzić kod wyświetlony na ekranie. Twój Chromecast będzie teraz połączony z nową siecią i będziesz mógł przełączyć się z powrotem w ten sam sposób. Oczywiście, jeśli chcesz kontynuować przesyłanie strumieniowe, będziesz chciał przełączyć połączenie Wi-Fi telefonu również - Chromecast powinien wyświetlić monit, aby zrobić to automatycznie.

Krok 3: Wystarczy wybrać nowe połączenie Wi-Fi i przełączyć sieci.

Jeśli nie masz szczęścia w przełączaniu między połączeniami lub nie możesz połączyć się z siecią w pierwszej kolejności, aby uzyskać dostęp do połączeń Wi-Fi w Ustawieniach, będziesz musiał zresetować Chromecasta i połączyć się z siecią jakby po raz pierwszy. Po podłączeniu i skonfigurowaniu wszystkiego chociaż, powinieneś być w stanie przełączać się między zapisanymi połączeń sieciowych ponownie.

Jeśli nie można odebrać Chromecast, zrobić reset fabryczny i skonfigurować go ponownie.

Jeśli chcesz zresetować urządzenie Chromecast, masz dwie możliwości: przytrzymaj przycisk na urządzeniu Chromecast tak długo, aż dioda zacznie migać, a następnie zwolnij go i odłącz źródło zasilania przed ponownym uruchomieniem urządzenia. Druga metoda jest obsługiwana przez aplikację Chromecast. Wystarczy przejść do swojego urządzenia i znaleźć Factory Reset Chromecast w Ustawieniach.

Po wykonaniu resetu, wystarczy ponownie podłączyć się do telewizora i połączenia Wi-Fi.

Czy musiałeś już resetować swojego Chromecasta? Czy przełączasz się między sieciami Wi-Fi?